Nauka Golfa

Jerzy Dutczak

Licencjonowany instruktor golfa, ukończył szkolenie instruktorów golfa na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Absolwent studiów trenerskich PGA Polska, w 2014 roku uzyskał tytuł PGA golf professional

W 2004 roku zdobył Mistrzostwo Polski Dziennikarzy w golfie; 2008 roku zwycięzca turnieju World Golfers Championships w kategorii HCP 11-15, reprezentował Polskę na finale światowym rozegranym na polach Mission Inn koło Orlando, Florida USA.


Program „Zielona Karta

10-godzinny program przygotowujący do egzaminu na „Zieloną Kartę” skierowany do wszystkich, którzy złapali bakcyla i chcą rozpocząć swoją przygodę z golfem. W programie „golfowego prawa jazdy” znajdują się zajęcia teoretyczne wprowadzające w świat reguł, zasad i etykiety golfowej oraz zajęcia praktyczne zawierające naukę pełnego zamachu zarówno żelazami i driverem oraz wszystkie odmiany krótkiej gry takie jak: chipping, putting,grę z bunkra oraz grę na polu w końcowej fazie. Kurs nie obejmuje egzaminu.


Program „Popraw swoją grę”

 

10-godzinny program skierowany do wszystkich, którzy skończyli program „Zielona Karta” i pragną lepiej grać w golfa. W programie kursu znajdują się ćwiczenia i testy, których zadaniem jest wyłonienie krytycznych punktów w grze. Po zdiagnozowaniu problemów, zostanie zaproponowany trening korygujący.

Kurs oparty jest na doświadczeniach szkolenia ponad stu dorosłych osób na międzynarodowych kursach organizowanych przez szkołę golfa Cupryna i Dutczak. Kurs w dużej mierze wykorzystuje informacje zawarte w oficjalnym podręczniku do gry w golfa – „Skuteczna gra w golfa” Krzysztofa Czupryny i współautorstwa Jerzego Dutczaka.

Zajęcia praktyczne obejmują naukę pełnego zamachu zarówno żelazami i driverem oraz wszystkie odmiany krótkiej gry takie jak: chipping, putting, grę z bunkra oraz grę na polu.

 


Programy doskonalące poziom gry

Programy dla golfistów na różnym poziomie umiejętności. W zależności od potrzeb program obejmuje wszystkie aspekty gry: od pełnego zamachu zarówno żelazami, hybrydami woodami, poprzez chipping, pitching, putting, grę z bunkra greenowego i fairwayowego, na planowaniu strategii, nadawaniu rotacji, doborze kijów i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach kończąc. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy rozegrał swoją pierwszą rundę poniżej 120, 100, 90 czy 80 uderzeń, wystarczy dobrać jedynie odpowiednie metody nauczania, najlepsze ćwiczenia i testy umiejętności. O to wszystko w czasie trwania programu zadba nasz wykwalifikowany trener.Programy można wykorzystać zarówno w przypadku lekcji na drivingu jak i lekcji na polu. W przypadku pakietu „6” otrzymują Państwo 6 lekcji w cenie 5, w przypadku pakietu „10” 10 lekcji w cenie 8.


Akademia Krótkiej Gry


Golf to przede wszystkim krótka gra. Statystyczny golfista, który wykonuje 100 uderzeń, aż 56% wykonuje z odległości mniejszej niż 50 metrów. Dla wszystkich, którzy chcą się poprawić właśnie w tym obrzszarze przygotowaliśmy „Akademię krótkiej gry“. Program obejmuje, pitchowanie, chippowanie różnego rodzaju, grę z bunkra i innych cięzkich pozycji oraz krótkie, długie i bardzo długie putty. Jeżeli uderzasz piłkę na mniejsze odległości niż koledzy ale masz dobrą krótką grę to i tak zawsze pokonasz tych, którzy potrafią uderzyć na 300 metrów ale nie wiedzą co zrobić pod greenem.

Golf jest postrzegany na świecie jako jeden z najtrudniejszych technicznie sportów. Jest w tym nieco przesady ale w mało której dyscyplinie, podstawy techniczne są tak szalenie ważne. Dobra, poprawna pozycja i odpowiedni uchwyt połączone z ćwiczeniami i pracą spowodują, że golf z czarnej magii zmieni się w czystą przyjemność. Właśnie o to zadba nasz wykwalifikowany trener.

 


 

CENNIK LEKCJI GOLFA Z JERZYM

 


Barbara Britzen

Moja przygoda z golfem zaczęła się 18 lat temu. W tym czasie trenowałam i ćwiczyłam na polu golfowym w Alte Farm. Wszechstronność tego sportu zafascynowała mnie. Golf stał się moją wielką miłością. Bardzo lubię wyzwania a nauka gry w golfa była jednym z nich.Będąc jeszcze amatorką wyjechałam do Południowej Afryki, gdzie udoskonalałam grę. Nie zawsze było łatwo, ale wyznaczenie sobie celu jest już początkiem do osiągnięcia sukcesu. W 2012 roku uzyskałam licencje sędziego Polskiego Związku Golfa III kategorii. Ostatnie 5 lat spędziłam pracując i ucząc się w Monachium. Zdobyłam tytuł Fully Qualified Golf Professional PGA of Germany. Miałam przyjemność współpracować z najlepszymi trenerami golfa w Niemczech i na świecie.Mój były klub (Münchener Golf Club e.V.) gdzie pracowałam i zdobywałam doświadczenia, wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w rankingach klubowych i indywidualnych.


Moja filozofia

Golf to sport indywidualny, każdy z nas ma inne cele, oraz wcześniej nabyte umiejętności.

Mój styl nauczania opiera się na najnowocześniejszym systemie szkoleniowym PGA of Germany, który pozwala na indywidualność. Aktualne metody nie mają nic wspólnego z nauczaniem wzoru idealnego swingu. Nie ma jednej drogi dla wszystkich.

Moim celem jest wskazanie Tobie najprostszego rozwiązania, abyś wykorzystując swój potencjał każdego dnia stawał się coraz lepszy i przede wszystkim czerpał większą przyjemność z gry na polu. Sposób w jaki prowadzę lekcje zawsze dostosowuje do potrzeb mojego ucznia. Mniej uderzeń na polu oznacza większą przyjemność z gry!

Jestem tu dla Was.

Zapraszam na naukę gry w golfa.


 

CENNIK LEKCJI GOLFA Z BARBARĄ BRITZEN

GRĘBOWO Pogoda